Перейти до основного вмісту

Яким повинен бути нормальний пульс

Який пульс вважається нормою для дорослої людини? І до якої межі його можна підвищувати при фізичних навантаженнях?

У спокої у дорослої здорової людини пульс може бути від 60 до 80 ударів на хвилину (у чоловіків - 60-70, у жінок - 70-80). Частота серцевих скорочень збільшується при сильних емоційних переживаннях і після прийому їжі.
Також пульс частішає при підвищенні температури тіла - кожен зайвий градус веде до додаткових 10 ударів на хвилину.
Якщо ж ви вирішили займатися спортом, то врахуйте, що при фізичних навантаженнях допустимий максимальний пульс обчислюється за формулою : 220 мінус вік. Наприклад, для людини 40 років: 220-40 = 180. Але це максимальний, а не оптимальний показник!
Щоб організм спалював жир, а не запаси вуглеводів, пульс повинен становити 60-70% від максимального. І в нашому прикладі з 40-річним чоловіком він дорівнює 108-126 ударів на хвилину. А ріст і зміцнення м'язів відбувається при пульсі , рівному 70-80% від максимального (тобто 126-144 удари на хвилину, якщо використовувати той же приклад).

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Вміст білка в продуктах

Вміст білка в продуктах - актуальне питання не тільки для бодібілдерів, але й для звичайних людей, які не займаються спортом.

Як схуднути на 6-10 кг за 2 тижні: Топ-3 дієти

Якщо ти хочеш скинути зайву вагу до дня святого Валентина, тоді зверни увагу на ці системи схуднення, які всього за 2 тижні дозволять тобі розлучитися із зайвими 6-10 кілограмами.

Таблиця продуктів харчування

Таблиці вмісту продуктів: білки, жири, вуглеводи, калорії, час на перетравлення