Як схуднути на роботі

Хочу розповісти про те, як схуднути на роботі. Це елементарно, але з однією дуже важливою обмовкою...
Як схуднути на роботі

Щоб на роботі худнути або, принаймні, не набирати зайву вагу, потрібно багато рухатися.

Якщо ж робота сидяча або малорухлива, то необхідно зменшувати калорійність раціону харчування до тих пір, поки організм не перестане набирати зайву вагу. 
Ось так просто...

А для того, щоб не бути голослівним, розповім про 3-х своїх знайомих. Вони зовсім не звертають уваги на своє харчування. Найчастіше їдять шкідливі, жирні , висококалорійні продукти. Харчуються рідко, багато їжі вживають на ніч.
І, тим не менш, - в прекрасній формі для своїх років. І все завдяки тому, що сама робота привертає до високої рухової активності.

Як схуднути на роботі

Всі троє моїх згаданих знайомих працюють звичайними кур'єрами. Вірніше двоє продовжують працювати, а третій змінив рід діяльності (що, до речі, не могло не позначитися на його рівні жиру).
Що таке робота кур'єра, який з ранку до вечора доставляє якісь замовлення без використання автомобіля? Це постійна ходьба, іноді швидка, іноді звичайна.
Але цієї ходьби дуже багато. Мінімум - 20 000 кроків на день. Навіть за найскромнішими підрахунками - це від 10 км в день! Але зазвичай виходить набагато більше.
Тому немає нічого дивного в тому, що коли ці люди зустрічаються зі своїми знайомими, з якими довгий час не бачилися, ті помічають, як вони схуднули.Чому худнеш від великої рухової активності

1. Ходьба - це м'язова діяльність, яка вимагає енергії.
Енергію м'язи одержують або з запасів глікогену (глюкози) у крові, печінці і м'язах, або із запасів жирів всередині працюючих м'язів.
1:00 ходьби вимагає витрати 190 ккал. Чим більше пройдено кілометрів, тим більше буде витрата енергії. 

2. Ходьба (точніше, підвищена рухова активність) вкрай позитивно позначається на метаболізмі (обміні речовин).
Коротко кажучи, обмін речовин прискорюється. А швидкий метаболізм вимагає підвищеної витрати енергії навіть у стані спокою, на т.зв. основний обмін.
Тобто така людина худне навіть у стані спокою саме з підвищення швидкості метаболізму. 

3. При ходьбі зі звичайною швидкістю м'язи ніг отримують енергію для роботи з жирів.
Зазвичай таких запасів жиру всередині м'язових волокон працюючих м'язів вистачає на 40-45 хвилин. Потім потрібно трохи відпочити, щоб нова порція жиру замінила витрачені ресурси.
А кур'єр рідко ходить більше цього часу. Завжди є перерви (при спілкуванні з замовником, під час поїздки в громадському транспорті і т.д.). 

Тобто жири активно витрачаються прямо під час роботи.
На жаль, останнім часом кур'єри все більше переходять на доставку за допомогою автомобіля. І хоча це також вимагає витрати енергії, але про активний схудненні вже не може бути й мови. 

Висновок: Навіть якщо ми не працюємо кур'єрами, в наших силах або підвищити рухову активність за день, або скоротити кількість споживаних за день калорій. І те, і інше зробити вкрай просто доступними методами.

Коментарі

Популярні публікації